Brána do saského Švýcarska se pyšní novou dominantou s neobvyklým stavbařským příběhem. V německé Pirně už se tyčí most, jehož extrémně štíhlá nosná konstrukce je tak unikátní, že dlouho nebylo jasné, zda vůbec půjde postavit. Původní projekt museli stavbaři z Metrostavu a sesterské firmy Bemo Tunnelling společně s investorem dokonce přepracovat, aby postihli všechna jeho unikátní specifika. Dobrodružství ale nakonec spěje k happy endu. Díky zkušenostem a kreativitě českých mostařů bude most zprovozněn v závěru příštího roku.
Když se investor rozhodne postavit nový dům, bývá to cesta plná výzev, ale i příležitostí k vytvoření jedinečného interiéru, který reflektuje osobnost a životní styl jeho obyvatel. Vila Regent není výjimkou. Za vznikem originálního interiéru stojí nejen vize a odvaha investorky, ale také precizní práce designérky, která dokázala propojit estetiku, funkčnost a atmosféru do harmonického celku.
Zastupitelstvo Prahy 3 jednomyslně schválilo sérii plánovacích smluv s developerskými firmami, které se týkají rozvoje území kolem bývalého nákladového nádraží Žižkov. Kontribuce, tedy finanční a nefinanční příspěvky investorů na veřejnou infrastrukturu, dosahují hodnoty 1,35 miliardy korun. Týkají se společností Sekyra Group, Central Group, Penta a MY Park.
Prémiový okenní systém ARTEVO TERRA společnosti REHAU Window Solutions získal ocenění iF DESIGN AWARD 2025 v kategorii Stavební technologie a disciplíně Produkt. Jedná se už o druhé významné ocenění tohoto systému – před několika měsíci zaujal porotu German Design Award 2025. ARTEVO TERRA tak potvrzuje svou pozici mezi špičkovými udržitelnými produkty na trhu.
Montované ocelové haly od AVG představují v dnešní době často preferované řešení pro stavební projekty v průmyslu, logistice, obchodu a zemědělství. Jejich flexibilita, odolnost a rychlost výstavby je činí atraktivní volbou pro firmy a jednotlivce, kteří hledají spolehlivé a efektivní řešení pro své potřeby. V tomto článku se zaměříme na některé z nejčastějších otázek a odpovědí týkajících se montovaných ocelových hal od společnosti AVG.
Česko-anglická Montessori Základní škola Duhovka v Praze prošla rozšířením, které reflektuje jak specifické potřeby Montessori vzdělávání, tak urbanistický kontext svého okolí.
Bobr evropský (Castor fiber) i jeho americký příbuzný (Castor canadensis) jsou známí svou neúnavnou stavební činností, není proto divu, že ačkoliv se lidé považují za mistry vodního inženýrství, bobři jim v některých případech vypálili rybník – doslova. Poslední kousek českých bobrů dokonce pobavil celý svět a dostal naše bobry na titulní stránky.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) oznámilo dokončení klíčové fáze připojování stavebních úřadů k propojenému systému stavebního řízení. V rámci takzvaného technologického bypassu, který umožňuje souběžné fungování původních lokálních systémů a nového digitálního rozhraní, bylo připojeno 435 úřadů používajících systém VITA. Ten aktuálně využívá přibližně 500 z celkových 652 stavebních úřadů v Česku.
Strmé, rozeklané útesy norského ostrova Finnøy nabízejí nádherné výhledy a jsou úžasným místem pro život. Tedy pokud se vám podaří v této exponované lokalitě postavit. Merete, která se v Norsku narodila, snila o tom, že si zde vybuduje domov a realizací svého snu pověřila architektonickou kancelář Helen & Hard.
V roce 2025 vstupujeme do nové éry odborných konferencí. Spojením úspěšných formátů FM Camp, EnergyCamp a Metro ON Line vzniká jedinečný koncept MetroCamp 2025 – multidisciplinární událost, která redefinuje způsob, jakým vnímáme budoucnost měst, budov a technologií.
Stavební výroba v Česku v únoru meziročně vzrostla o 0,9 %, po očištění od sezónních vlivů ale meziměsíčně klesla o 0,6 %. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ), který data zveřejnil, stojí za slabším výsledkem především vyšší srovnávací základna z předchozího roku. V lednu letošního roku ještě stavebnictví meziročně rostlo o 8,2 %.
Panelová sídliště jsou nedílnou součástí městského prostředí v mnoha evropských zemích a jejich rekonstrukce je tak rozšířeným společenským tématem. Pro povedené příklady se můžeme vydat do východního Německa, Francie, ale i na Slovensko. Architekti z ateliéru gutgut dali paneláku nový život a z původní jasné investorské vize vytvořit byty k prodeji se v průběhu stal pronájem. Nakonec se investoři do domu sami nastěhovali.