Navrhování školních budov klade na architekty a projektanty vysoké nároky – od zajištění odolnosti a komfortu až po udržitelnost a estetiku. Vyžaduje promyšlený přístup a moderní řešení, která splní potřeby studentů i učitelů.
Už 14. listopadu proběhne druhé Wienerberger fórum roku 2024, které se bude konat od 9 do 12 hodin ve virtuálním prostoru World of Wienerberger. Zájemce čeká bohatý online program vedený experty z oblasti stavebnictví a architektury. Hlavními tématy budou legislativní změny v oboru, kontrola hrubé stavby a přijde řada i na první Český soběstačný dům postavený z produktů Wienerberger. Nebudou chybět externí hosté a zajímavé virtuální vizualizace.
Beton University, vzdělávací projekt pořádaný Heidelberg Materials Česká republika spolu s Českou betonářskou společností ČSSI a partnery, zve na říjnové semináře s názvem Udržitelnost betonu? Již 15. ročník této akce nabídne architektům, projektantům, stavebním firmám a dalším odborníkům jedinečnou příležitost prozkoumat aktuální výzvy v oblasti udržitelného stavebnictví.
Nabitý zdarma přístupný program nejen pro milovníky architektury ve více než 120 městech a obcích po celé České republice i na Slovensku nabídne od pátku 27. září do čtvrtka 3. října již 14. ročník festivalu Den architektury. Letos se koná ve znamení Franze Kafky, Karla Hubáčka, Josefa Fanty, Františka Maxmiliána Kaňky i současné architektury.
Mezinárodní filmový festival Film a architektura zaplní již od čtvrtka 26. září do úterý 1. října 2024 kina v Praze, Brně a dalších více než 40 městech po celé České republice a na Slovensku. Unikátní přehlídka filmů o architektuře, městech a designu nabídne na čtyři desítky celovečerních dokumentárních a hraných filmů i krátkometrážních snímků.
Divnosti a jinakosti – tak zní podtitul třináctého ročníku mezinárodního festivalu Film a architektura, který proběhne od 26. 9. do 1. 10. v Praze, Brně a v dalších městech po celé České republice. Unikátní přehlídka filmů o architektuře a designu se u příležitosti 100. výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky zaměří na architektonická díla, jež ve své době nebyla považována za hodnotná, ba dokonce vyvolávala pozdvižení až odpor.
Odpovědi nejen na tyto otázky získáte během druhého ročníku VODÍKOVÉ KONFERENCE H2 HEATING, která proběhne 30. května ve wellness hotelu STEP v pražských Vysočanech.
Letošní Stavební veletrh Brno, veletrh Dřevo a stavby Brno a Festival architektury představily novinky a trendy ve stavebnictví a potvrdily rostoucí zájem o investice do moderního a energeticky úsporného bydlení. Svou nabídku prezentovalo 219 vystavujících firem z 8 zemí a během čtyř dnů si ji prohlédlo více než 17 tisíc návštěvníků z řad odborné i široké veřejnosti. Návštěvnost byla vyšší než v roce 2023.
Salon dřevostaveb, festival a přehlídka současné dřevěné architektury, se letos konal už podevatenácté. Na slavnostní zahájení do Prahy dorazili kromě řady příznivců dřeva a udržitelné architektury, také renomovaní zahraniční architekti.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chystá na středu 24. dubna veřejné projednání ke stavbě dálnice D52 z Pohořelic do Mikulova a na hranici s Rakouskem. Bude součástí snahy o získání kladného stanoviska ministerstva životního prostředí při posuzování vlivů na životní prostředí (EIA). Projednání se uskuteční v Pohořelicích od 15:00.
Součástí prohlídky vily se stává výstavní expozice, která vypráví spletitou historii klenotu českého funkcionalismu i jeho majitelů. Silný příběh první republiky přitáhl již 8.000 návštěvníků a ve Volmanově vile letos očekávají podobný zájem. Návštěvníci mohou nově přijít i v pracovní dny.
Chcete lépe bydlet? Chystáte se stavět, rekonstruovat či modernizovat svůj domov? Hledáte informace o dotačních programech, nových stavebních materiálech a technologiích? Zajímají vás udržitelná a energeticky úsporná řešení? Pak navštivte od 24. do 27. dubna brněnské výstaviště. Na jednom místě se uskuteční Stavební veletrh Brno, veletrh Dřevo a stavby Brno, Festival architektury s výstavou Tiny Houses a projekt Zahrada jako Inspirace.
Nová expozice v Centru architektury a městského plánování (CAMP) pozoruje město „očima“ rostlin a živočichů. Jak vnímají chodníky, pukliny v omítce, nádražní peróny nebo pouliční lampy? Jakým způsobem a jak úspěšně využívají prostředí, které si lidé vystavěli pro sebe? Výstava je v CAMPu k vidění od 21. března do 1. září.
Přednáškový večer z cyklu Kra/jiná bude patřit dvojici architektů krajinářského studia z Nizozemska, DS Landscape Architects, která se věnuje biodiverzitě a práci s vodou v krajině. Ve společné přednášce se představí zakladatelka kanceláře krajinářská architektka Maike van Stiphout a krajinářský architekt a specialista na výsadbu ve městech Fred Booy.
O tom, jak rozvíjet město, aby se v něm dobře žilo, budou diskutovat redaktor Deníku N, urbanista, komunální politici i ředitel městské plánovací organizace. Debata doplňuje aktuální výstavu ateliéru MAPPA s názvem Město staví město, která návštěvníky seznamuje s principy dobrého plánování.