Adam Gebrian komentovaná prohlídka

Jak bude vypadat Praha za 20 let? Adam Gebrian průvodcem po plánovaných proměnách

Výstava: Praha zítra? Pražské priority, kterou v září připravil IPR Praha společně s hlavním městem, je nyní dostupná ve virtuální podobě. Představuje 25 ambiciózních investičních projektů metropole.

Plánované projekty jsou rozdělené do 5 kategorií – nové čtvrti, nová dopravní propojení, nové příležitosti, nová náměstí a ulice a nové parky. Jednotlivými záměry virtuálně provádí architekt Adam Gebrian.

Reprezentované projekty se liší svou velikostí a nachází se v různých částech města. Jedno však mají téměř vždy společné – jsou z velké části investicí města. Také proto je v dramaturgii výstavy věnována pozornost členům Rady hl. m. Prahy, kteří v krátkých video rozhovorech vyjadřují své vize toho, jak se může Praha v budoucnosti proměnit. 

Navštívit výstavu v době nouzového stavu lze pohodlně a bezpečně.
Výstava Praha zítra? Pražské priority se přesouvá do on-line prostoru. | Zdroj: CAMP

Představení investičních záměrů metropole

„Pražské priority jsou modelovým výběrem pětadvaceti zajímavých projektů, které promění výraz Prahy, jak jej známe dnes. Ukazují nám vnitřní rezervy města a jeho potenciály. Nabízí základní vizi rozvoje hlavního města Prahy směrem k sebevědomé metropoli, která zvyšuje kvalitu života svých obyvatel, stejně jako ulic, náměstí, veřejných prostor a dopravních spojení,“ popisuje výstavu Ondřej Boháč,“ ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy.  

Jednotlivé investiční projekty si mohou návštěvníci jednoduše prostudovat na webových stránkách. Ke stažení jsou také brožury, které byly připraveny pro výstavu. Kromě velkých stavebních projektů jako je metro D, pražský okruh, revitalizace Karlova náměstí, Smíchov City nebo stavba Vltavské filharmonie představuje výstava také méně známé proměny budoucí Prahy.

Návrh Dvoreckého mostu, studio Tubes a Atelier 6 |

Vltavská filharmonie, Smíchov City, metro D nebo Dvorecký most

Jedním z nich je nové dopravní spojení Dvorecký most, který překlene Vltavu v úseku mezi zlíchovským a podolským nábřežím a propojí tak Smíchov a Pankrác. Most je tvarován jako socha – architekti ze studia Tubes a zpracovatelé projektové dokumentace, Atelier 6, ve spolupráci s umělcem Krištofem Kinterou předpokládají realizaci výtvarného díla ve formě multifunkční kubistické krajiny a botanické zahrady pouličního osvětlení.

Výstavu je rovněž možné nadále vidět ve zjednodušené panelové podobě ve veřejném prostoru na Mariánském náměstí v Praze. 

On-line výstava: Praha zítra? Pražské priority
Web: Campuj online
Text: Red
Zdroj a foto: CAMP