Novinky za světa interiérového osvětlení
Design svítidel je výrazným prvkem většiny interiérů. Při výběru těchto nepřehlédnutelných elementů musí architekt či designér dbát nejen na estetické kvality svítidla ladícího s celkovým stylem prostoru, ale také na funkčnost, snadnou údržbu a dodržení norem. Jak dosáhnout kombinace všech těchto parametrů? Inspirovat se můžete několika nápaditými novinkami ze světa interiérového osvětlení.
V punkovém stylu
Zlaté tóny, punkové ostny i spolupráce s ateliérem OMA charakterizují novou kolekci svítidel Delta Light. Tradiční belgický výrobce představil celou řadu sofistikovaných povrchů, barev i technologií. Ikonická subkultura punku, hýbající světem v 70. letech minulého století, ovlivnila nejen hudbu, ale také umění či módu.
Designéry inspiruje dodnes – punkové detaily se staly předlohou pro celou novou kolekci Delta Light. Svítidla z této řady jsou poseta stovkami malých ostnů, pro punkovou kulturu tolik typických. Nově v sortimentu Delta Light najdete také zlaté a bronzové tóny s podtitulem vlámské, či speciální černou barvu s rebelsky přebroušenými hranami.
Při návrhu série svítidel XY180 spojila Delta Light své síly s ateliérem OMA. Výsledkem spolupráce jsou svítidla inspirovaná třemi základními elementy architektury – bodem, linkou a povrchem. Reflektor na konci svítidla je obrazným bodem, lineárně svítící tělo představuje linku, povrch vzniká kompozicí více kusů svítidel za sebou, což je zároveň nejsilnější myšlenkou, stojící za návrhem svítidel samotných.
Zářící linie
Inteligentní magnetický světelný systém A.24 je možné kombinovat do různých provedení. Například s možností zapuštění do stropu či stěny, nebo skládat do rozličných úhlů. Možné je přidat také magnetické reflektory, SHARP systém nebo světelný difuzér, a vytvořit tak dokonalou světelnou linii.
To vše při tloušťce lišty pouhých 24 mm. Systém A.24 navrhla italská architektka a designérka Carlotta de Bevilacqua. Více informací o stylových svítidlech najdete na Instagramu artemide_czech nebo na Facebookové stránce Artemide Czech.
Článek byl uveřejněn v časopisu ASB 4/2018.