Společnost JRD Development, člen skupiny JRD Group, dokončila realizaci projektu Touškovský háj na okraji Města Touškov nedaleko Plzně. Rezidenční areál je rozčleněný do 94 stavebních parcel, které developer napojil na inženýrské sítě a doplnil novými komunikacemi. Všechny pozemky s možností individuální výstavby typového rodinného domu od společnosti Vexta jsou již prodané.
Bungalovy
Sídlo pana Simona – jak se nazývá tento plně funkční a praktický, přitom už i na pohled příjemný projekt – je úplně jiné než mnoho moderních. Zvenku absolutně nepoutá pozornost, působí jako dřevěná stodola, skvěle se včleňující do venkovského prostředí. Opět se potvrzuje pravidlo, že v jednoduchosti je krása.
V městečku Solbjerg na předměstí druhého největšího dánského města Aarhus se na jaře tohoto roku konala výstava domů budoucnosti, v rámci níž byl představen i reálný aktivní dům s energetickými parametry budoucnosti A2020. Pochází od společnosti KFS Boligbyg, která systematicky připravuje pro své uživatele aktivní domy. Dispozice bungalovu s přehledným půdorysem přinesla mnoho světla a prostoru.
V oblasti vnitřního města Alberta Park vznikl v místě s výhledem na centrum Calgary malebný bungalov, navržený ve stylu midcentury. Šlo o jakýsi architektonický a designový experiment, zasazený do lokality s vyšší hustotou osídlení.
Bungalov u Košic je příkladem architektury, jež velmi citlivě ladí s okolní přírodou. To potvrzuje i interiér plný denního světla a čerstvého vzduchu, které do domu přivádějí střešní a klasická fasádní okna. Díky tomu mají majitelé postaráno o neustálý kontakt se zelení a okolní krajinou.
Na okraji českého města Dobříš, v nově plánované zástavbě, se nachází trošku jiný bungalov, než jsou ty, na které jsme z našich příměstských částí zvyklí. Na první pohled vůbec nepůsobí jako bungalov, interiér překypuje vzdušností a přímým kontaktem s přírodou. Přesto, že je jednopodlažní, poskytuje vše potřebné, a ještě i něco navíc.
The Quest je rezidenční stavba ve Swanage, pobřežním městě v jihovýchodní části hrabství Dorset v Jihozápadní Angli. Zdánlivě jednoduchá novostavba vyrostla na místě chátrajícího bungalovu, který zde stál od roku 1917.
Možná si ještě pamatujete na Unimo buňky, které tvořily modulární systém stavění, využívaný zejména pro zařízení staveniště. Na podobném principu, ovšem na zcela jiné kvalitativní i designové úrovni je nyní vyráběn rekreační bungalov VIPP. S jeho pomocí rychle uniknete z ruchu velkoměsta do 55 m2 all-inclusive prostoru kdekoliv v přírodě.
Dřevostavbu rodinného domu o velikosti 5+kk, postavenou v obci Zelená Hora u Vyškova, užívá rodina se dvěma dětmi od konce roku 2014. Vytápění zajišťují elektrické topné fólie ECOFILM, topné kabely ECOFLOOR a sálavé panely ECOSUN E a ECOSUN GR.
Necelou půlhodinu jízdy autem od hranic se Slovenskem se nachází obec Pstruží, obklopená nádhernou přírodou Beskyd. Pozemek, na kterém vyrostl elegantní a nadčasový rodinný dům, byl perfektním startovním bodem na výstavbu. Nachází se totiž na místě, ze kterého jsou nezapomenutelné výhledy na okolní horský masiv.
Návrh víkendového domu se zaměřuje na hledání esence rekreačního objektu jako doplňku rodinného života.
Domy s přízemní dispozicí jsou stále oblíbenější ve společnosti, a to napříč „věkovým spektrem“. Mladé přitahují jednoduchostí, vzdušností a možnou variabilitou, pro „poučenou“ část populace jsou synonymem praktického bydlení, pohodlného i s výhledem na stáří.
Na svažité parcele v Černošicích stojí bungalov, který se výrazně odlišuje od obvyklého řešení tohoto typu staveb. I on je koncipován jako přízemní s plochou střechou a velkoplošným prosklením, ale odlišuje se oblými tvary, které stavbě dávají půvab a v souladu s Feng Shui eliminují napětí.
Studio Make Architecture úchvatně zrekonstruovalo bungalov v St.Kilda na předměstí australského Melbourne. Inspirací byla sama rodina, pro kterou zakázka vznikala, její životní styl i vkus, majitelé totiž užívají života naplno. Prostory jsou koncipovány spíše jako komunitní centrum a místo setkávání přátel, než jako soukromý dům.
Odvážný dům rozprostřený do zahrady na všechny světové strany s hrubou fasádou ze stříkané polyuretanové izolace je nejen v českém kontextu architekturou výjimečnou, uměleckým dílem. Vzniknout mohl díky velké důvěře mezi klientem a architektem a byl v loňském roce nominovaný na prestižní cenu Mies van der Rohe.