„Ekologické chování u nás nekončí dodávkou zboží“
Kaldewei podporuje organizaci na ochranu životního prostředí WWF a formou spolupráce a partnerství se aktivně angažuje v oblasti udržitelného stavění.
Naše společnost musí jednat ještě udržitelněji a šetrněji k životnímu prostředí, pokud chce budoucím generacím zanechat planetu hodnou k žití. Kaldewei si je vědoma této odpovědnosti: Rodinný podnik již více než 100 let používá přírodní suroviny a přeměňuje je na recyklovatelné sanitární výrobky ze smaltované oceli s dlouhou životností.
Aktivita předního výrobce v této oblasti však nekončí dodávkou hotových výrobků: Kaldewei dlouhodobě spolupracuje s WWF v rámci programu na ochranu moří. Mimo to je výrobce členem Německé společnosti pro trvale udržitelné stavění (DGNB) a byl prvním výrobcem koupelnového vybavení, který ke svým výrobkům mohl nabídnout environmentální prohlášení o produktu (EPD).
Toto prohlášení zveřejňuje institut pro stavebnictví a životní prostředí (IBU). Díky tomu se Kaldewei zařadil mezi průkopníky v branži, pokud jde o podporu udržitelného stavitelství.
Kaldewei podporuje iniciativu WWF
„Naše ekologické povědomí nekončí za branami podniku, ale zasahuje mnohem dál. Proto jako první německý výrobce koupelnového vybavení již od roku 2017 dlouhodobě spolupracujeme s WWF a konkrétně podporujeme ve Vietnamu program na ochranu moří,“ prozrazuje generální ředitel Franz Kaldewei. Jedná se o modelový projekt „Long An“ v deltě řeky Mekong, který bojuje s příčinami plastového odpadu v oceánu. Cílem je tříděním a recyklací zbytkového odpadu významně snížit vnášení plastů do moře.
Díky pomoci Kaldewei, která tkvěla v podpoře předběžných studií a pilotních opatření, se WWF podařilo přesvědčit federální ministerstvo pro životní prostředí, ochranu přírody a jadernou bezpečnost (BMU) o potenciálu zmíněného projektu.
Na základě toho přislíbilo BMU financování projektu WWF do roku 2023. „Až s podporou Kaldewei jsme dokázali proměnit myšlenku projektu v nadějný reálný projekt, který pomáhá řešit příčiny plastového odpadu v oceánu,“ zdůrazňuje Bernhard Bauske z WWF.