Kamenné zdivo zvenčí ještě připomíná někdejší hospodářské stavení, které prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, aby zde v září 2019 mohla Iveta Zadáková otevřít MŠ Beruška.
Střešní okna
Prostor pod střechou může být dostatečně osvětlen nejen jednoduchými střešními okny a vikýři, ale velkoryseji i různým seskupením střešních oken, světlíků či prosklenou částí šikmé roviny střechy. Kvalitní funkci okna zajistí správně provedená montáž opláštění střešního okna.
Opláštění střešního okna začíná až po montáži sádrokartonových profilů a parozábrany. Výhodou práce se sádrokartonem je, že nevyžaduje žádné mokré procesy.
Sestava VELUX GGLS 3v1 je kombinace tří střešních oken integrovaných v jednom rámu – díky úzkým rámům trojokno poskytuje až o 23 % více světla oproti třem střešním oknům vedle sebe. Boční okna sestavy VELUX jsou otvíravá pomocí horního madla, prostřední okno je fixní neotvíravé. VELUX lze instalovat ve sklonu střechy od 15° do 90° a napojit na systém chytré domácnosti VELUX ACTIVE with NETATMO.
Příznivé vnitřní klima budov, kde běžně trávíme až 90 % svého času, je jedním z nejdůležitějších faktorů psychické i fyzické pohody. A to je důvod, proč se tímto tématem zabývá společnosti VELUX. Ta nyní představuje zvuky ASMR zachycené prostřednictvím střešních oken, jež mohou pomoci navodit duševní pohodu.
VELUX Daylight Visualizer je profesionální počítačový nástroj pro analýzu a simulaci světelných podmínek v budovách. Intuitivní program vyvinutý odborníky výrobce střešních oken VELUX umožňuje architektům a projektantům vytvářet vizualizace a fotometrické analýzy, stanovit činitel denní osvětlenosti a zpracovat celoroční bilance a studie oslunění.
Společnost VELUX letos rozšířila své portfolio řešení do plochých střech o světlíky s plochým a zaobleným sklem, které poskytují maximum denního světla. Tyto světlíky nové generace jsou od letošního září dostupné i ve verzi na solární pohon a navíc v překvapivě velkých rozměrech 150 × 100 cm, 150 × 150 cm a 200 × 100 cm, které dokáží zhmotnit sny všech architektů i investorů o dokonale prosvětleném prostoru.
Průnik starého s novým začíná v jádru v interiéru. Nosné stěny podpírají masivní ocelové nosníky, které jsou v interiéru záměrně přiznané. Prostor v hlavní části nad barem je otevřený až do krovu. Přiznané konstrukční prvky se odkrývají v celé své kráse, podtrhnuté dostatkem světla.
Téměř 80 let skupina VELUX vytváří lepší životní podmínky lidem na celém světě a zpřístupňuje jim denní světlo a čerstvý vzduch střešními okny. Ve všech kategoriích neustále rozšiřuje svůj sortiment o produkty, které plní nejen tyto základní funkce, ale mají něco navíc technicky i designově, aby si mohli vybrat všichni.
Role sochařky opracovávající neforemnou hmotu připadla architektce při rekonstrukci rodinného domu ve středních Čechách. A protože alfou a omegou návrhů architektky je přirozené světlo v interiéru, i tato rekonstrukce s sebou nesla výrazné zvětšení prosklených ploch a přivedení denního světla i do prostorů bez oken, třeba za pomoci světlovodů (VELUX).
Společnost Velux tento rok oslaví kulaté výročí svého založení (vznikla 1941). Veřejně deklarovala závazek, že do svých 100. narozenin rapidně sníží svoji uhlíkovou stopu, takže v roce 2041 jako první ve stavebnictví dosáhne uhlíkové neutrality. Tento cíl neustále sleduje i při uvádění nových výrobků na trh.
Značka VELUX rozšiřuje svůj sortiment o nové střešní okno s trojsklem, které zvyšuje kvalitu v cenově dostupné kategorii Standard Plus. Nový produkt je zárukou kvalitnější tepelné a zvukové izolace, redukce hluku z deště a lehčí údržby.
Sortiment značky VELUX se rozšiřuje o nové střešní okno s trojsklem a prémiovými benefity za dostupnou cenu. Tepelněizolační parametry novinky vyhovují přísnějším požadavkům stavební legislativy po roce 2020. Zlepšila se také zvuková izolace a schopnost snížit hluk z deště, čtvrtým benefitem je speciální samočistící vrstva usnadňující údržbu. Nové střešní okno zvyšuje laťku kvality v cenově dostupné kategorii Standard Plus.
Správné opláštění střešního okna je klíčovým aspektem při eliminaci tepelných mostů.
Jednopokojový loftový nájemní byt městského charakteru vznikl pod střechou novostavby v centru Trnavy. Zadáním investora byl moderní nadčasový byt k pronájmu, který bude funkční a snadno udržovatelný. Návrh proto kladl důraz na univerzálnost a jednoduchou údržbu pro nájemníky. Architekti se zaměřili hlavně na multifunkčnost a správné využití každého metru čtverečního.
Střešní okna v domech s velmi malou spotřebou tepla mají nejslabší místo v rámu okna, kde je teplota na hranici rosného bodu. Společnost puren provedla ověřovací měření na vnitřním rámu a zjistila, že teploty jsou poměrně nízké (+12 °C a méně).