V malém městečku nedaleko francouzského Lyonu navrhl architekt Youri Favre netradiční dům pro dvě rodiny. Tři výrazné hliníkové střechy, pokryté bílými panely PREFA FX.12, tvoří nejen estetickou dominantu, ale zároveň vyjadřují propojení moderní architektury a praktických řešení. Stavba umožňuje flexibilitu a adaptaci prostoru podle aktuálních potřeb rodin, což reflektuje důraz na udržitelné a sdílené bydlení.
Střešní krytina
Střecha porostlá mechem může působit na první pohled idylicky, no realita už tak pohádkově nezní. Pod zeleným povlakem totiž hrozí ztráta funkčnosti celé střešní krytiny. Naštěstí s osvědčenými postupy střechu před mechy a lišejníky efektivně ochráníte. A když budete nahoře, můžete zvážit i posunutí vaší střechy do 21. století s originálními prvky.
Vláknitý cement. V minulosti často používaný materiál. Známý pod obchodní značkou původního výrobce, eternit. Je k spatření v podobě šablon nebo vlnitých desek jako střešní krytina na domech, chalupách, kůlnách. Při jeho výměně se vyplatí dodržovat několik zásad. Obsahuje totiž vlákna azbestu. Poradíme vám jak ho dostat dolů a čím ho nahradit.
Střešní a fasádní systémy společnosti PREFA Aluminiumprodukte otevírají dveře do světa neomezených designových možností.
Hliníkové střešní a fasádní krytiny PREFA vynikají nejenom vysokou kvalitou, ale také velmi nízkou hmotností.
Díky jedinečnému, skrytému upevnění a speciální pokládce zavlečením tzv. falc za falc, odolává hliníková střecha a fasáda PREFA i extrémně silnému větru.
Velkoformátové hliníkové střešní panely R.16 společnosti PREFA Aluminiumprodukte umožňují realizovat vizuálně atraktivní a ojedinělé střešní plochy.
Značka BMI BRAMAC se stala na základě nezávislého průzkumu mezi českými spotřebiteli Nejdůvěryhodnější značkou roku 2022 v oboru střešních krytin.
Vyhlášení výsledků 17. ročníku soutěže, pořádané společností Wienerberger s.r.o. o nejvydařenější střechy s krytinou TONDACH, se zúčastnilo 91 firem a živnostníků, kteří přihlásili do soutěže celkem 215 krásných střech.
Splnili jste si již sen o nové střešní krytině od KM BETA? Pochlubte se jak hezky zdobí váš dům a zapojte se do soutěže od KM BETA!
Střešní asfaltové šindele si v posledních letech vydobyly pevné místo na našem trhu. Jejich životnost se pohybuje od 30 do 60 let a vždy závisí na typu šindele, kvalitě pokládky, konstrukci krovu a řešení odvětrání střechy.
Ta stavba je nepřehlédnutelná pro každého, kdo jde nebo jede kolem. A vyvolává silné reakce – nadšené převládají, ale majitelé se už setkali i s rozpaky. To jim ale nevadí: rodinný dům nedaleko od Prahy v Hovorčovicích s plechovou střechou i fasádou je pro ně srdeční záležitostí.
Plechové střešní krytiny se díky svým vlastnostem (mj. odolnost a dlouhá životnost, bezúdržbovost, nízká hmotnost, snadná a rychlá montáž) řadí v České republice na čelní příčky v žebříčku popularity. I přesto se však jejich výrobci stále ještě setkávají s předsudkem týkajícím se jejich akustiky: majitelé domů se někdy obávají, že zejména při bouřkách, často spojených se silným větrem, deštěm a krupobitím, může krytina obyvatele nemovitosti obtěžovat svým hlukem.
Asfaltové šindele, někdy též nazývané kanadské šindele, jsou jedním z nejpoužívanějších střešních materiálů při rekonstrukcích starých střech. Hodí se ale také jako střešní krytina i pro novostavby, jelikož mohou nabídnout několik velmi zajímavých vlastností. Nízkou plošnou hmotnost, extrémní odolnost, dlouhou životnost, variabilní vzhled a rychlou aplikaci. Jak správně postupovat při montáži a čeho se naopak vyvarovat?
Bílé auto chtěl dříve jen málokdo – většina z nás inklinovala k tmavým odstínům. Dnes přitom u automobilů vládne bílá celosvětovému žebříčku popularity, zatímco tmavé barvy ustupují do pozadí. Čeká taková budoucnost i střechy? Možná ano. A to i přesto, že při pohledu z výšky je v Česku pořád hodně vidět naše tradiční cihlově červená.