Mnohdy se setkáme s nelehkým úkolem, který s sebou nese zásah do již položené střešní krytiny. Může se jednat o výměnu deformované nebo rozbité střešní tašky, dodatečnou montáž protisněhových opatření, střešních oken nebo jiných prostupů. Každý takový zásah je velmi náročný z hlediska dodržení kompaktnosti střešního pláště a vyžaduje zručnost klempíře, který dodatečný zásah do střešní krytiny provádí. Pravidlem zůstává, že odborně provedený zásah nebo výměna části krytiny nesmí být viditelný.
Zabezpečení střechy
Návrh skladby střešního pláště musí respektovat nejen vkus investora, ale i prostředí, resp. klimatické podmínky, specifické pro danou geografickou oblast.
Že šikmá střecha nejsou jen položené střešní tašky, ale také střešní doplňky a pomocný materiál, tuší skoro každý. Vždycky se ale hodí podívat se podrobněji na aktuální vývoj střešních doplňků a dalších prvků a pohovořit o pravidlech a úskalích realizace střech z betonových střešních tašek.
Pohled na závady, které vykazuje střecha po zimě, může být tristní. Přitom stačí respektovat normy a správně instalovat protisněhové zábrany. Při rekonstrukcích střech a u novostaveb by to měla být samozřejmost.
Návrh skladby střešního pláště musí respektovat nejen vkus investora, ale i prostředí či klimatické podmínky specifické pro danou geografickou oblast. Betonová skládaná drážková střešní krytina je vhodná pro šikmé střechy se sklonem 12 až 90°. Přesnou skladbu a tvar střešní konstrukce je však třeba upravit doslova na míru konkrétní realizaci.
Letošní sněhové kalamity vystřídané oblevou prověřily kvalitu protisněhových opatření nejen v horách, ale i ve velkých městech. Jak poznáte, že vaše střecha je bezpečná pro vás i všechny, kteří prochází pod jejími okraji? Účinných protisněhových řešení, která nabízí společnost KM Beta v rámci svého střešního systému, je hned několik. Díky nim vás příští zimu sníh nemůže zaskočit.