Při zdění s vápenopískovými prvky SENDWIX ušetříte už při stavbě
Galerie(4)

Při zdění s vápenopískovými prvky SENDWIX ušetříte už při stavbě

Partneři sekce:

S dvouvrstvým zdicím systémem KMB SENDWIX od společnosti KM Beta, a. s., lze jednoduše postavit nízkoenergetický i pasivní dům. Kromě mimořádných tepelnětechnických parametrů však vápenopískové zdivo, které je základem systému, vyniká i výhodami, které oceníte už při stavbě. Zdění s těmito prvky se totiž podobá skládání dětské stavebnice. Je rychlé a jednoduché, není třeba žádného složitého řezání prvků. Dům tak poroste doslova jako z vody!

vápenopískové cihly,pasivni dumJednoduchost skládání je zajištěna rozměry vápenopískových cihel SENDWIX, které tvoří jednotný délkový modul pro vodorovné i svislé konstrukce (250 mm). Ve směru délky stěny mají cihly skladebné rozměry v délkovém modulu 250 mm (nebo 500 mm), případně 125 mm.

Pro jednu vrstvu zdiva o délce 1 m jsou tedy potřeba čtyři (nebo dvě) vápenopískové cihly, každá o skladebné délce 250 mm (nebo 500 mm). Pokud se tedy stěny navrhnou v půdorysném modulu 125 mm, již v rámci projektu se zcela eliminuje pracné řezání nebo sekání cihel na stavbě. Není pak už nic jednoduššího, než si při stavbě pohrát a připomenout si stavitelskou vášeň z dětství.

Ušetřete na práci i materiálu
Vápenopískové kvádry a cihly SENDWIX se vyrábějí ve dvou jmenovitých výškách podle toho, zda se použije technologie zdění na maltu nebo na lepidlo. Při zdění na maltu dosahuje ložná spára tloušťky 12 mm, jmenovité výšky kvádrů pro zdění na maltu jsou 113, resp. 238 mm. Při technologii zdění na lepidlo je ložná spára podstatně tenčí a má jen 2 mm. Pro zdění na lepidlo (při zachování modulu 125, resp. 250 mm) jsou tak určeny prvky s jmenovitou výškou 123, resp. 248 mm. Lepidlo i malta se nanášejí tak, aby byla ložná spára vyplněna. Z toho vyplývá výrazná úspora materiálu i práce při zdění na lepidlo oproti maltě.

vápenopískové cihly,pasivni dumPřesné rozměry umožňují využít technologii tenkovrstvého zdění
Vápenopískové cihly SENDWIX mají vzhledem ke specifické výrobní technologii velmi přesné rozměry. Díky tomu je lze přímo bez dodatečného broušení použít pro technologii tenkovrstvého zdění. Výhodou tenkovrstvého zdění je především významná úspora malty a dále nižší pracnost.

U vrstvené konstrukce z vápenopískových cihel není nutné přihlížet na rozdílné tepelné vlastnosti malty a používat lehké malty, které zdění prodražují a snižují pevnost zdiva.

Stěna u této konstrukce výborně plní statickou, akumulační a zvukověizolační funkci. Tepelněizolační funkce včetně eliminace tepelných mostů je řešena zateplením.

Že je zdění se systémem SENDWIX jednoduché, se můžete přesvědčit i z pracovních postupů KM BETA, umístěných na www.kmbeta.cz. Pokud si při stavbě nebudete něčím jistí, napište na dotazy@kmbeta.cz.

Jediný výrobce = veškerý stavební materiál!
V současné době je společnost KM Beta jediná, která stavebníkům nabízí veškerý materiál pro realizaci bytových či občanských staveb. Jde tedy nejen o moderní vápenopískový zdicí systém SENDWIX, tradiční pálený materiál PROFIBLOK, betonovou střešní krytinu KMB BETA a KMB HODONKA, ale nově i o systém suchých maltových směsí PROFIMIX.

–>–>