Montáž ETICS bez tepelných mostů s termo-hmoždinkou
Před zahájením montáže KEW ThermoScrew TS U8 Gecko si připravte všechny součásti systému, tj. plastovou spirálu, samotnou hmoždinku, usazovací nástroj, dorazový klip a montážní pěnu, případně polystyrenovou zátku. Usazovací nástroj pro KEW ThermoScrew TS U8 Gecko, je totožný pro všechny tloušťky izolace.
Informace o systému:
» Spirálová talířová hmoždinka ThermoScrew TS U8 Gecko nabízí bodový činitel prostupu tepla λ = 0,000 W/K, což představuje u hmoždinek ETICS s kovovým šroubem vůbec nejnižší možnou hodnotu, v praxi pak eliminaci tepelných mostů od tloušťky izolace 100 mm. Zcela zápustná hmoždinka je mimořádně univerzální: Svou délkou vyhovuje tloušťce izolantu od 100 až do 400 mm, přitom je optimalizována pro všechny obvyklé ETICS izolační materiály a všechny typy podkladů. Kovový trn zajišťuje vysokou únosnost.
Tip pro profesionály:
Výhodou ThermoScrew TS U8 Gecko je také možnost použití na stávající již zateplené fasády, kde se v tomto případě použijí hmoždinky delší o tloušťku původního podkladu, tj. izolantu + lepidla + fasády.
Hmoždinka KEW ThermoScrew TS U8 Gecko disponuje evropským technickým posouzením ETA, splňuje podmínky pro vícenásobné upevnění lepených spojovacích izolačních systémů podle ETAG 004 pro užitnou kategorii A/B/C/D/E.
01 | Naměření tloušťky izolantu
V našem případě jde o 160 mm. Výhodou systému je jeden typ hmoždinky pro všechny tloušťky izolačních desek.
02 | Nastavení tloušťky vrtání pomocí dorazového klipu
Plastový klip se upevní na usazovací nástroj, a to do místa, které podle stupnice odpovídá tloušťce zvolené izolace. Klip je dvoustranný – „naklapne“ se stranou označující nový nebo starší podklad. Usazovací nástroj je vhodný pro všechna stávající sklíčidla až do 10 mm.
03 | Nasazení spirály na usazovací nástroj
Zelená plastová spirála se nasadí na šestihran na konci usazovacího nástroje. Spirála se poté až po zářez zatlačí do izolantu, cca do hloubky 5 mm. Izolantem mohou být desky z expandovaného (EPS) a extrudovaného (XPS) polystyrenu, ale také polyuretan (PU), minerální vlna či fenolová pryskyřice.
TEXT + FOTO: HPI-CZ
Článek byl uveřejněn v časopisu Realizace staveb 2/2017.